O Parlamencie Uczniowskim

W naszym gimnazjum od 2002 roku działa Parlament Uczniowski, który jest odpowiednikiem Samorządu Uczniowskiego. Co roku we wrześniu każda klasa wybiera posła, który reprezentuje ją na zebraniach Parlamentu. Spotkania , odbywające się raz w miesiącu, prowadzone są na wzór obrad sejmowych. Rozpatruje się na nich wszystkie sprawy szkolne, wątpliwości i nowe pomysły dotyczące naszego gimnazjum.
  Posłowie przedstawiają na forum Parlamentu spostrzeżenia i propozycje uczniów swoich klas. Każdy uczeń ma prawo do podzielenia się swoimi przemyśleniami i pomysłami.
 Mimo różnych wątpliwości i słabszych dni, nasz Parlament Uczniowski działa bardzo sprawnie i wywiązuje się ze swoich obowiązków. roli.