Konkursy

MŁODZI FIZYCY TARGÓWKA

Uczniów oddziałów gimnazjalnych zainteresowanych fizyką zapraszamy do wzięcia udziału w dzielnicowym konkursie fizycznym “Młodzi fizycy Targówka”. Etap szkolny konkursu odbędzie się 14 grudnia 2017r. Szczegółowe informacje można uzyskać u nauczycieli fizyki. Regulamin konkursu znajduje się w załączniku.

Olimpijski konkurs plastyczny

Polski Komitet Olimpijski zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Maskotka olimpijska twoim bohaterem” organizowanym w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w PyeongChang. Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeń znajdują się w załączniku. Prace należy dostarczać wychowawcom klas do 28 listopada 2017r. Komisja wybierze trzy najlepsze prace, które zostaną przesłane do PKOl. Zachęcamy do udziału w konkursie!

CHRISTMAS CARD

Ogłaszamy konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Kartkę należy wykonać samodzielnie (własnoręcznie ) i umieścić na niej krótkie życzenia świąteczne w języku angielskim. Najlepsza kartka znajdzie się na stronie internetowej szkoły. Przewidujemy również słodki upominek oraz nagrodę w formie oceny z języka angielskiego. Prace należy składać do 10 grudnia 2017r. u nauczycieli uczących języka angielskiego. Zachęcamy do udziału!

Organizator konkursu
Joanna Mikitiuk

VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
"Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”
(rok szkolny 2017/2018)

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera.
Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1918r. do 1990r.
Praca ma stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 8, maksymalnie 10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie. Prace oceniane będą w trzech grupach wiekowych:
⇒  11 -13 lat
⇒  14-15 lat
⇒  17 -19 lat
Informacje i zapisy u p. Edyty Gierlich do 25 listopada 2017r.

KONKURS LITERACKI „NA SKRZYDŁACH WYOBRAŹNI”

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu literackiego „Na skrzydłach wyobraźni” organizowanego przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu jest zachęcanie do rozwijania myślenia, wyobraźni i inwencji twórczej. Uczestnicy mają za zadanie napisanie pracy literackiej na dowolny temat i w dowolnej formie (opowiadanie, nowela, wiersz). Najlepsze prace będą opublikowane na stronie internetowej biblioteki. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na plakatach oraz w bibliotece szkolnej.

Nauczyciele bibliotekarze

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym polegającym na zrobieniu sobie zdjęcia (selfie) z książką lub księgozbiorem. Przy ocenie prac będzie liczyło się ciekawe ujęcie tematu. Ogłoszenie wyników i nagrodzone zdjęcia będzie można obejrzeć na stronie internetowej szkoły i biblioteki.
Prace należy dostarczyć do 1 grudnia do biblioteki lub przesłać na adres mailowy bibliotekapaderewski@o2.pl.

ENGLISH HIGH FLIER
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego
odbędzie się w środę 29 listopada 2017r.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 5, 6 i 7 szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Na stronie www.jersz.pl można bezpłatnie pobrać arkusze zadań z lat ubiegłych. Koszt konkursu to 9 zł. Pieniądze zbieramy do 7 listopada 2017r.

Małgorzata Niemirska-Kuncewicz

Konkursy z plastyki

Konkurs plastyczny "Jan Karski - Bohater Ludzkości"
Plakat A3 wykonany w dowolnej technice plastycznej, multimedialnej promujący wiedzę o dokonaniach Jana Karskiego.(karta zgłoszenia)

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka" - edycja kaszubska
Zadaniem konkursy jest przedstawienie w formie plastycznej bukietu dla Babci lub Dziadka z wykorzystaniem motywów kurpiowskich.
Prace plastyczna w formacie A3 bez oprawy, technika dowolna.(więcej informacji)

Konkurs „ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”
Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:
⇒  temat pracy konkursowej – godła z orłem symbolizujące wszystkie okresy trwania państwowości polskiej, używane od czasów Mieszka I do współczesnych. Prace mogą przedstawiać artystyczne wizje autorów z zachowaniem szacunku dla godła państwowego;
⇒  rozmiar – praca konkursowa powinna mieć następujące wymiary: wysokość – od 40 do 150 cm; szerokość – od 30 do 100 cm; głębokość/grubość – do 50 cm;
⇒  forma – dowolna zarówno płaska, jak i przestrzenna
Regulamin konkursu „ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”

CO NAM W DUSZY GRA

Zapraszamy do wzięcia udziału w mazowieckim konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej „ Co nam w duszy gra” adresowanym zarówno do uczniów szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu zamieszczonym w załączniku. Zapisy prowadzi nauczyciel języka angielskiego p. Marta Szymankiewicz.

Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT

Uczniów klas trzecich gimnazjum zainteresowanych chemią zachęcamy do wzięcia udziału w dzielnicowym konkursie chemicznym „Z chemią za pan brat” organizowanym przez naszą szkołę. Pierwszy etap konkursu odbędzie się 28 listopada 2017r. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

KONKURS FIZYCZNY
dla uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych szkoły podstawowej

TEMATY KONKURSOWE

organizowany przez Szkołę Podstawową nr 28 im. Stefana Żeromskiego w Warszawie Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy pragną podzielić się swoją twórczością poetycką.

  • Marian Smoluchowski - naukowiec, którego ponadczasowe osiągnięcia inspirują naukowców wielu dziedzin.
    W bieżącym roku przypada 100 rocznica śmierci Mariana Smoluchowskiego. Decyzją Polskiego Towarzystwa Fizycznego rok 2017 jest rokiem Mariana Smoluchowskiego.
  • Jak możemy obserwować kosmos?
    Od zarania swoich dziejów ludzie spoglądali w niebo. To, co widzieli, budziło ich zachwyt i przerażenie. Wraz z rozwojem cywilizacji pojawiały się różne przyrządy do obserwacji i zmieniały się metody obserwacji kosmosu.
  • Opowiedz nam o swoich doświadczeniach, pracach, przemyśleniach fizycznych.
    Masz szansę opowiedzieć nam o swoich zainteresowaniach fizycznych. Niczego Tobie nie narzucamy. To Ty decydujesz, o czym będziesz mówić.

Każdy uczestnik wykonuje prezentację na jeden z podanych tematów.
Wykonaną pracę zapisaną na płycie CD należy dostarczyć w terminie do 7 listopada 2017 r. do nauczyciela fizyki. Materiał powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz adresem e-mailowym ucznia.

Konkurs przebiega w trzech etapach – szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

MULTITEST 2017

Zapraszamy uczniów klas IV, V, VI, VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu z języka angielskiego „Multitest”. Konkurs ma formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 pytań (do każdego pytania podane są 4 warianty odpowiedzi) i trwa 50 minut.
Konkurs odbędzie się 18 października 2017r. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego do dnia 25 września 2017r.

Konkurs plastyczny z języka angielskiego

Zachęcamy uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej oraz klas II-III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z języka angielskiego. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać symbol Wielkiej Brytanii lub innych krajów anglojęzycznych (np. portret królowej, Big Ben, flaga itp.).
Uczestnicy wykonują prace w formacie A4 (lub większym) wybranymi przez siebie technikami plastycznymi.
Prace oceniane będą według następujących kryteriów: zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność, technika wykonania, użyte materiały i estetyka pracy. Prace należy dostarczać do nauczycieli uczących języka angielskiego do 2 października 2017 roku.

Joanna Mikitiuk

KONKURSY MKO

Zakresy merytoryczne i wymagania kuratoryjnych konkursów przedmiotowych:

KONKURSY MSCDN

Informujemy, że MSCDN tak jak w roku ubiegłym, jest organizatorem konkursów dla uczniów gimnazjów (13 przedmiotów) oraz dla uczniów szkół podstawowych (j. polski i matematyka). Harmonogram będzie podany na stronie natychmiast po zatwierdzeniu przez Mazowiecką Kurator Oświaty. Etap szkolny konkursów przedmiotowych planowany jest w gimnazjach od 17 października do 10 listopada 2017 r., natomiast w szkołach podstawowych 6 i 7 listopada 2017 r. W załączniku program merytoryczny konkursu polonistycznego dla uczniów gimnazjum.

Konkurs dzielnicowy

„ Jan Paweł II – Idźcie naprzód z nadzieją”

Regulaminy


WspółpracujemyCertyfikaty

Varsavianistyczna szkoła(klik)


Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją(klik)

EFS

Szkolna pracownia komputerowa i Centrum Multimedialne zostały wyposażone w komputery współfinansowane z

Adres szkoły
Gimnazjum nr 143 z Oddziałami Integracyjnymi
im. I.J. Paderewskiego

03-358 Warszawa
ul. Bartnicza 8
tel./fax (0-22) 811-19-12
mail: sekretariat143@op.pl an image