Konkursy

CO NAM W DUSZY GRA

Zapraszamy do wzięcia udziału w mazowieckim konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej „ Co nam w duszy gra” adresowanym zarówno do uczniów szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu zamieszczonym w załączniku. Zapisy prowadzi nauczyciel języka angielskiego p. Marta Szymankiewicz.

Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT

Uczniów klas trzecich gimnazjum zainteresowanych chemią zachęcamy do wzięcia udziału w dzielnicowym konkursie chemicznym „Z chemią za pan brat” organizowanym przez naszą szkołę. Pierwszy etap konkursu odbędzie się 28 listopada 2017r. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

KONKURS FIZYCZNY
dla uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych szkoły podstawowej

TEMATY KONKURSOWE

organizowany przez Szkołę Podstawową nr 28 im. Stefana Żeromskiego w Warszawie Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy pragną podzielić się swoją twórczością poetycką.

  • Marian Smoluchowski - naukowiec, którego ponadczasowe osiągnięcia inspirują naukowców wielu dziedzin.
    W bieżącym roku przypada 100 rocznica śmierci Mariana Smoluchowskiego. Decyzją Polskiego Towarzystwa Fizycznego rok 2017 jest rokiem Mariana Smoluchowskiego.
  • Jak możemy obserwować kosmos?
    Od zarania swoich dziejów ludzie spoglądali w niebo. To, co widzieli, budziło ich zachwyt i przerażenie. Wraz z rozwojem cywilizacji pojawiały się różne przyrządy do obserwacji i zmieniały się metody obserwacji kosmosu.
  • Opowiedz nam o swoich doświadczeniach, pracach, przemyśleniach fizycznych.
    Masz szansę opowiedzieć nam o swoich zainteresowaniach fizycznych. Niczego Tobie nie narzucamy. To Ty decydujesz, o czym będziesz mówić.

Każdy uczestnik wykonuje prezentację na jeden z podanych tematów.
Wykonaną pracę zapisaną na płycie CD należy dostarczyć w terminie do 7 listopada 2017 r. do nauczyciela fizyki. Materiał powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz adresem e-mailowym ucznia.

Konkurs przebiega w trzech etapach – szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

MULTITEST 2017

Zapraszamy uczniów klas IV, V, VI, VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu z języka angielskiego „Multitest”. Konkurs ma formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 pytań (do każdego pytania podane są 4 warianty odpowiedzi) i trwa 50 minut.
Konkurs odbędzie się 18 października 2017r. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego do dnia 25 września 2017r.

Konkurs plastyczny z języka angielskiego

Zachęcamy uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej oraz klas II-III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z języka angielskiego. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać symbol Wielkiej Brytanii lub innych krajów anglojęzycznych (np. portret królowej, Big Ben, flaga itp.).
Uczestnicy wykonują prace w formacie A4 (lub większym) wybranymi przez siebie technikami plastycznymi.
Prace oceniane będą według następujących kryteriów: zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność, technika wykonania, użyte materiały i estetyka pracy. Prace należy dostarczać do nauczycieli uczących języka angielskiego do 2 października 2017 roku.

Joanna Mikitiuk

KONKURSY MKO

Zakresy merytoryczne i wymagania kuratoryjnych konkursów przedmiotowych:

KONKURSY MSCDN

Informujemy, że MSCDN tak jak w roku ubiegłym, jest organizatorem konkursów dla uczniów gimnazjów (13 przedmiotów) oraz dla uczniów szkół podstawowych (j. polski i matematyka). Harmonogram będzie podany na stronie natychmiast po zatwierdzeniu przez Mazowiecką Kurator Oświaty. Etap szkolny konkursów przedmiotowych planowany jest w gimnazjach od 17 października do 10 listopada 2017 r., natomiast w szkołach podstawowych 6 i 7 listopada 2017 r. W załączniku program merytoryczny konkursu polonistycznego dla uczniów gimnazjum.

Konkurs dzielnicowy

„ Jan Paweł II – Idźcie naprzód z nadzieją”

Regulaminy


WspółpracujemyCertyfikaty

Varsavianistyczna szkoła(klik)


Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją(klik)

EFS

Szkolna pracownia komputerowa i Centrum Multimedialne zostały wyposażone w komputery współfinansowane z

Adres szkoły
Gimnazjum nr 143 z Oddziałami Integracyjnymi
im. I.J. Paderewskiego

03-358 Warszawa
ul. Bartnicza 8
tel./fax (0-22) 811-19-12
mail: sekretariat143@op.pl an image