Wydarzenia

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W TEATRZE RAMPA

12 października w Teatrze Rampa odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą władze dzielnicy zaprosiły dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli z Targówka. Podczas gali najbardziej zasłużeni i zaangażowani dyrektorzy i pedagodzy otrzymali z rąk Przewodniczącego Rady Dzielnicy Targówek Krzysztofa Miszewskiego oraz Burmistrza Dzielnicy Targówek Sławomira Antonika nagrody przyznane przez Prezydenta m. st. Warszawy, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji Narodowej. Miło nam poinformować, iż nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty odebrała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 378 pani Emilia Walczak. Czterdziestu dziewięciu nauczycieli wyróżnionych zostało nagrodą Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy „Sapere Auso”. W tym zacnym gronie naszą szkołę reprezentowały panie Nina Siedlecka i Katarzyna Wilińska. Wieczór uświetnił występ młodych artystów, wśród których ze wzruszeniem oglądaliśmy absolwentów Gimnazjum nr 143 oraz widowisko „Broadway Exclusive” w wykonaniu aktorów Teatru Rampa.

PAMIĘTAMY O WARSZAWSKICH POWSTAŃCACH

W 2017 roku obchodzimy 73. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu zaproponowało uczniom naszej szkoły wzięcie udziału w kampanii BohaterON - włącz historię. Do akcji przystąpili uczniowie klasy 6a oraz gimnazjalnej 3d. Pod kierunkiem p. B. Stefańskiej napisali i wysłali kartki do Powstańców. Projekt BohaterON ma wzmacniać nasze poczucie narodowej tożsamości, krzewić patriotyzm i budować swoistą, międzypokoleniową więź. Mamy nadzieję, że wypisane na kartkach uczniowskie słowa wyrażające pamięć, podziękowanie i szacunek sprawiły radość adresatom - bohaterom walki z 1944 r

TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH

W sobotę 30 września Urząd Dzielnicy Targówek wspólnie z OSiR Targówek oraz AZS Warszawa zorganizowali Test Coopera dla Wszystkich. Uczestnicy musieli pokonać jak najdłuższy dystans w ciągu 12 minut, biegnąc, maszerując, skacząc… Po biegu sędziowie sprawdzali, ile metrów pokonał każdy uczestnik i oceniali formę fizyczną zawodnika w oparciu o tabelę stworzoną przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera. W teście wzięło udział siedemnastu uczniów z naszej szkoły. Swoją kondycję oraz wytrzymałość sprawdzili: Amelia Gruza 2a, Wiktoria Janicka 2a, Marta Wyszomierska 2a, Magdalena Cudna 2a, Patrycja Poboży 2a, Julia Ho-Janecka 2a, Dominika Polkowska 2a, Zuzanna Szydłowska 3c, Marta Brzezińska 3c, Julia Szawcow 3c, Andżelika Mich 2f, Olaf Jastrząb 2a, Szymon Turowicz 2d,Hubert Kopeć 6a, Jakub Jaworski 3a, Oskar Włodarski 3a oraz Kacper Marciniak 3h. Wszyscy uczestnicy uzyskali bardzo dobre wyniki. Gratulujemy!!!

Opiekun: Małgorzata Kwiatek

Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji edukacyjnej organizowanej w ramach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie wszystkich uczniów do przypomnienia i sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia w formie zabawy oraz dostarczenie niezapomnianych emocji podczas rywalizacji. Eksperci - czwartoklasiści - egzaminowali starszych uczniów. Uczestnicy w czasie przerw losowali karty z przykładami wykorzystującymi tabliczkę mnożenia. Do wyboru mieli trzy poziomy trudności zadań: łatwe z wynikiem w zakresie do 50, trudniejsze do 100 i trudne do 500. Uczestnicy, którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania, zdobywali tytuł MT EXPERT i certyfikat potwierdzający uzyskanie pomyślnego wyniku egzaminu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, bardzo podobała się uczniom. Nad jej przygotowaniem i prawidłowym przebiegiem czuwali szkolni koordynatorzy p. Marta Gałat i p. Anna Matkowska.

ABC Pomocy Chorym

26 września uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu wzięły udział w szkoleniu „ABC Pomocy Chorym” organizowanym przez Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie. Uczestnicy poznali główne aspekty pracy z osobami nieuleczalnie chorymi oraz zadaniami ośrodków, zajmujących się tego typu opieką. Szkolenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, której celem jest rozpowszechnianie informacji na temat działalności hospicyjnej.

Festiwal Nauki 2017

W dniach 25 – 27 września wszystkie klasy drugie wzięły udział w organizowanym przez warszawskie uczelnie Festiwalu Nauki. Nasi uczniowie odwiedzili m. in. Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie uczestniczyli w zajęciach z zakresu ekonomii, prawa, fizyki, biologii i psychologii. Lekcje prowadzone były przez doświadczonych naukowców, a odbywały się w salach akademickich, dzięki czemu gimnazjaliści mogli przez chwilę poczuć się jak studenci, wysłuchując wykładów i przeprowadzając doświadczenia naukowe. Szkolnym koordynatorem Festiwalu była p. Katarzyna Gajcy.

JESTEŚMY SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE

O tym, że w naszej szkole lubimy podejmować wyzwania, wiedzą wszyscy. Trzy lata temu pani Jolanta Koch zaproponowała Radzie Pedagogicznej udział w programie „Szkoła Promująca Zdrowie”. Wniosek przyjęto i przystąpiliśmy do realizacji planu. Nie sposób zliczyć wszystkich inicjatyw i działań, jakie podejmowaliśmy, by zasłużyć na ten zaszczytny tytuł. Były to dziesiątki spotkań ze specjalistami w dziedzinie żywienia, zdrowego trybu życia, zajęcia sportowe, lekcje biologii i wychowania fizycznego, działania pielęgniarki szkolnej, konkursy, akcje o zasięgu szkolnym, dzielnicowym, a nawet krajowym, happeningi itp. Uczyliśmy się zdrowo żyć, utrwalaliśmy zdrowe nawyki i dobrze się bawiliśmy w myśl zasady: „Szczęśliwy człowiek to zdrowy człowiek”. Z radością informujemy, iż 30 sierpnia 2017r. Kapituła powołana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty przyznała nam Wojewódzki Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, pani pielęgniarce, uczniom i specjalistom, którzy nas odwiedzali i wspierali, za zaangażowanie w realizację projektu.

Gra miejska na dobry początek

Dnia 16 września uczniowie naszej szkoły pod opieką p. B. Stefańskiej zainaugurowali działalność Koła Edukacji Regionalnej. Wzięli udział w grze miejskiej pt. „Białołęka - podróż w czasie” zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Zaopatrzeni w mapki i kartę gry przemieszczali się od cmentarza przy ul. Mehoffera, gdzie odwiedzili powstańczą mogiłę batalionu „Obroża”, aż do średniowiecznego kościoła pw. św. Jakuba i pałac Mostowskich. Ciekawym i dotąd nie odkrytym dla członków koła miejscem były ruiny willi Topolanka czy teren dawnej fabryki chemicznej Ludwika Siessa. Uczniowie wykonywali ciekawe zadania, np. projektowali willę w stylu dworku polskiego, wykazując się umiejętnościami i talentami. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła praca ucznia klasy 3g, Karola Kołodziejczyka.

DZIELNICOWE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

6 września w Szkole Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018 poprzedzona mszą świętą w intencji uczniów i pracowników oświaty. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, m. in. Burmistrz Dzielnicy Targówek Sławomir Antonik, Przewodniczący Rady Dzielnicy Krzysztof Miszewski, członkowie Zarządu Dzielnicy Małgorzata Kwiatkowska i Grzegorz Gadecki, dyrektorzy placówek oświatowych oraz nauczyciele. Podczas spotkania wręczono nagrody najlepszym szkołom, w tym Gimnazjum nr 143 za wysoki wynik egzaminu gimnazjalnego. Doceniono także wysiłek uczniów i wychowawców, nagradzając klasy o najwyższej średniej w roku szkolnym 2016/2017. Z dumą zawiadamiamy, iż wśród wyróżnionych znalazła się klasa 2g z wychowawczynią, panią Niną Siedlecką. Akty mianowania z rąk burmistrza odebrało dwoje naszych nauczycieli p. Magdalena Szyszkiewicz oraz ks. Rafał Miękus. Dziękujemy władzom Dzielnicy Targówek, że po raz kolejny doceniły naszą pracę, a uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Rozpczęcie roku szkolnego 2017-2018

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”
Stefan Żeromski

Nieustannego pragnienia wiedzy, sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu oraz samych radości w nowym roku szkolnym uczniom i nauczycielom życzy
Redakcja

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

„Jeszcze tylko lanie od ojca i wakacje!” – to pointa starego dowcipu. Wydaje się, że uczniowie naszej szkoły nie będą mieli takiego problemu. Podczas uroczystości zakończenia roku nagrodziliśmy wielu z nich pamiątkowymi książkami i dyplomami. Wychowawcy docenili nie tylko wysokie wyniki w nauce ale też sukcesy w konkursach, zawodach sportowych czy aktywną działalność na rzecz szkoły i klasy. Najtrudniej było rozstać się z uczniami klas trzecich. Po niejednym policzku popłynęły łzy wzruszenia. Trzecioklasiści odeszli w pięknym stylu: trzydziestu sześciu uczniów osiągnęło w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym stuprocentowy wynik, a Patryk Kuchta i Mikołaj Liberadzki z klasy 3e zaliczyli po trzy części egzaminu na 100%. Gratulujemy!
Życzymy, by radosna atmosfera tego dnia towarzyszyła wam przez całe wakacje! Do zobaczenia we wrześniu!

12. ORZEŁ TARGÓWKA Z G143

Z dumą informujemy, że uczennica klasy 2j Kinga Bochińska została laureatką prestiżowej nagrody „Orzeł Targówka”, przyznawanej uczniom za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce. 20 czerwca podczas uroczystej gali odebrała statuetkę z rąk pana Burmistrza Sławomira Antonika. To już dwunasty „Orzeł” w historii naszego gimnazjum, ale pierwszy zdobyty przez uczennicę drugiej klasy. Kinga to przede wszystkim humanistka – laureatka Konkursu Polonistycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty, licznych konkursów recytatorskich, ale także fizycznych i sportowych. Zadziwia inteligencją, kulturą osobistą i skromnością. Cieszymy się z jej sukcesu, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych!

„Trzymaj Formę” – WYSTAWA W URZĘDZIE DZIELNICY

Na zakończenie roku szkolnego podsumowaliśmy program „Trzymaj Formę”. W Urzędzie Dzielnicy Targówek zawisła wystawa pt.”Na Bartniczej Trzymają Formę” ilustrująca działania szkoły w ramach programu.

Strona [1] [Archiwum działu aktualności]


WspółpracujemyCertyfikaty

Varsavianistyczna szkoła(klik)


Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją(klik)

EFS

Szkolna pracownia komputerowa i Centrum Multimedialne zostały wyposażone w komputery współfinansowane z

Adres szkoły
Gimnazjum nr 143 z Oddziałami Integracyjnymi
im. I.J. Paderewskiego

03-358 Warszawa
ul. Bartnicza 8
tel./fax (0-22) 811-19-12
mail: sekretariat143@op.pl an image